GYİAD eski Başkanı Burcu Akdarı Toprak ile annesi Hatice Akdarı’nın pazen ve divitin gibi geleneksel kumaşlardan tasarladığı koleksiyon, çocuk giyim fuarları arasında yer alan Bubble London Show’un yıldızı oldu

İSTANBUL (AA) – Genç Yönetici ve İşadamları Derneği (GYİAD) eski Başkanı Burcu Akdarı Toprak ile annesi Hatice Akdarı’nın pazen ve divitin gibi geleneksel kumaşlardan tasarladığı koleksiyon, çocuk giyim fuarları arasında yer alan Bubble London Show’un yıldızı oldu.

Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, lüks çocuk giyim segmentinde hazırlandıkları 50 parçalık koleksiyonun Londra’daki Bubble London Show fuarına katılanlardan tam not aldığını bildirdi.

Hazırgiyim ve konfeksiyon üretiminde dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer alan Türkiye’nin hızlı modada olduğu gibi tasarım ve katma değerli üretimde de rakiplerinden ayrışması gerektiğini aktaran Toprak, bu kapsamda Sorci and Fofa adıyla kendi lüks çocuk giyim markalarını ortaya çıkardıklarını bildirdi.

Geleneksel kumaşlardan yararlanarak çocuk giyiminde lüks segment bir marka için kolları sıvadıklarını ve koleksiyon için tercihlerini Bursa’da üretilen jakarlar, danteller, ipek tafta, pazen ve divitinden yana kullandıklarını bildiren Toprak, şu ifadeleri kullandı:

“Çünkü özellikle pazen ve lüks divitin hem çok değerli hem de sağlıklı ve çok canlı renkleri olan kumaşlar. Kürk ve özel yapım aksesuarlarla kombinlediğimiz tasarımlarda multikültürel dokunuş ve detaylara da yer verdik. 50 parçalık koleksiyonu İngiltere’de çocuk giyim alanında en prestijli fuarlar arasında yer alan Bubble London Show’da ilk kez görücüye çıkardık. Yoğun el işçiliği nedeniyle 300-500 dolar arasında fiyatı olan ürünlerimiz tahminlerimizin ötesinde ilgi gördü. Koleksiyonda özellikle pazen ve lüks divitin kumaştan tasarladığımız kıyafetler ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.”

– “Hedef kitlemiz üst gelirli aileler”

Toprak, koleksiyonun bir sonraki durağının New York’ta 25-28 Şubat’ta düzenlenecek ABD’nin en büyük çocuk giyim fuarı Children’s Club olacağını, koleksiyonun ABD’de de hak ettiği ilgiyi göreceğine inandıklarnı kaydederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Tasarımlarını bizzat anne-kız olarak gerçekleştirdiğimiz Sorci and Fofa olarak bizim hedef müşteri kitlemizi üst gelir grubundaki aileler oluşturuyor. Ağırlıklı olarak yurt dışına odaklanmakla birlikte yurt içinden gelen siparişleri de elbette değerlendireceğiz.”

 

http://www.milliyet.com.tr/turk-elbise-tasarimcilari-london-show-ankara-yerelhaber-2590286/